Wygląd podłogi w dużej mierze determinuje charakter całego pomieszczenia. Zniszczona, sfatygowana posadzka zdecydowanie nie dodaje wnętrzom uroku ani prestiżu. Drewniane podłogi można jednak uratować. To dlatego często mówi się, że porządny parkiet to inwestycja na całe życie, a przynajmniej na długie lata. Renowacja podłogi to sposób na przywrócenie jej dawnego blasku, a nawet zmianę jej wybarwienia czy rodzaju wykończenia, co umożliwia nam profesjonalne cyklinowanie parkietu. Wykonując renowację podłogi drewnianej w sposób fachowy możemy uzyskać naprawdę spektakularne efekty. A odpowiedni wybór wykończenia sprawi, że podłoga będzie nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim łatwa w utrzymaniu w czystości i odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Sposób na metamorfozę wnętrza, czyli renowacja podłogi

Renowacja podłogi, parkietu, renowacja podłóg - Warszawa, Białołęka, Gocław, Praga, TargówekPrawidłowo wykonana renowacja podłogi drewnianej potrafi sprawić, że będzie ona wyglądać jak nowa. To zatem jeden z podstawowych kroków, jakie należy przedsięwziąć podczas remontu. Dodatkowo dzięki zastosowaniu różnorodnych lakierów i bejc parkiet po renowacji może mieć właściwie dowolny kolor i wykończenie – od wysokiego połysku, przez pół mat, po całkowity mat. Dzięki temu nasza podłoga drewniana może harmonijnie korespondować z każdorazową zmianą aranżacji wnętrza stając się jej dopełnieniem.

Warto pamiętać, że najlepszy sposób na renowację podłogi to zlecenie jej profesjonalistom. Niezwykle ważna podczas tego typu prac jest bowiem skrupulatność, a także zastosowanie odpowiednich narzędzi i preparatów. Nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie prac parkieciarskich sprawia, że wykonujemy dokładnie i umiejętnie wszystkie powierzone nam zadania. Jednym z nich jest fachowa renowacja podłogi.

Na czym polega renowacja parkietu?

Profesjonalnie przeprowadzona renowacja parkietu polega na usunięciu wcześniejszych powłok wykończeniowych i jednoczesnym wyrównaniu powierzchni podłogi. Po oczyszczeniu pakietu z farb, lakierów oraz innych środków stosowanych do ich impregnacji oceniamy stan klepek, a kiedy jest to niezbędne wymieniamy zniszczone klepki na nowe. Oczywiście taka wymiana może się wiązać z występowaniem różnic w odcieniu drewna, dlatego przy pracach związanych z czyszczeniem parkietu dokładamy wszelkich starań, aby usunąć z powierzchni parkietu zabrudzenia i przebarwienia, które mogłyby powodować kolorystyczne odcięcie starych klepek i nowych. Dla uzyskania jak najlepszego efektu wizualnego i funkcjonalnego, kiedy tylko jest to możliwe staramy się nie ingerować w konstrukcję podłogi. W zależności od preferencji klienta renowacja parkietu może obejmować montaż listew przypodłogowych.

Jeśli planują Państwo remont, pragną odnowić swój parkiet lub nadać mu zupełnie nowego wyglądu i charakteru, w mieście Warszawa jesteśmy do dyspozycji. Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

Usługi związane z renowacją parkietu realizujemy na terenie całego miasta, ze szczególnym uwzględnieniem dzielnic: Białołęka, Gocław, Praga i Targówek. Współpracujemy zarówno z klientami prywatnymi, jak i przedsiębiorcami zapewniając profesjonalną obsługę na każdym etapie prac renowacyjnych.