Schody kręcone – idealne rozwiązanie dla małych powierzchni

schody spiralne Warszawa
Schody spiralne nazywane również kręconymi to schody jednobiegowe bez spocznika, które – ze względu na swoją budowę – zajmują niewiele miejsca. Dzięki temu są powszechnie stosowane wszędzie tam, gdzie wymagane jest połączenie z sobą pomieszczeń zlokalizowanych na różnych kondygnacjach, a gdzie – ze względu na ograniczenia przestrzenne – niemożliwe jest zastosowanie innych rodzajów schodów, takich jak schody dwubiegowe, łamane czy wachlarzowe. Schody kręcone są na ogół stosunkowo wąskie i nierzadko również strome, stąd powszechnie mówi się o nich, że są niewygodne. Nie oznacza to jednak, iż w praktyce schody spiralne muszą być niewygodne lub nieestetyczne. Wszystko zależy od tego, jak zostaną zaprojektowane i wykonane.

Drewniane schody spiralne

Naszą specjalnością są wewnętrzne i zewnętrzne schody drewniane. Wszystkie projekty realizujemy przy użyciu wyłącznie najlepszych gatunków drewna, które zapewniają funkcjonalność oraz estetyczny wygląd naszych schodów przez długi czas. Ze względu na walory dębiny Naszym Klientom szczególnie polecamy dębowe schody kręcone. Dąb jest drewnem niezwykle ciężkim i twardym, które pomimo stosunkowo łatwej obróbki wymaga żmudnego i długotrwałego polerowania. To sprawia, że schody dębowe, a także wykonane z dębu podłogi i parkiety są odporne na ścieranie oraz inne uszkodzenia mechaniczne wynikające z ich normalnego użytkowania. Dodatkowym atutem dębowych schodów spiralnych jest ich elegancki, a zarazem uniwersalny wygląd – zależnie od potrzeb i oczekiwań klienta możemy wykonać schody o wyglądzie klasycznym lub nowoczesnym.

Schody spiralne na słupie

Schody na słupie to jeden z najpopularniejszych i najczęściej zamawianych rodzajów schodów krętych. Schody na słupie są budowane na rzucie koła, w którego centralnej części znajduje się słup. Na słupie osadzone są wachlarzowo stopnie o kształcie przypominającym trójkąty. Inną, również popularną odmianą schodów spiralnych są schody na planie kwadratu. W tym przypadku stopnie mocuje się do obwodowych ścian nośnych. Ogromną zaletą schodów na słupie jest ich uniwersalny charakter, który umożliwia montaż komunikacji praktycznie w każdym wnętrzu, również o ograniczonej przestrzeni przeznaczonej na skomunikowanie pomieszczeń znajdujących się na różnych poziomach.

Warszawa – schody kręcone z montażem

Naszym Klientom oferujemy wysokiej jakości drewniane schody spiralne z montażem. Schody montujemy w obiektach zlokalizowanych na terenie Warszawy oraz w okolicy. Zamawiając schody z montażem macie Państwo pewność, iż zostaną one wykonane i zainstalowane z największą starannością.