Regularne cyklinowanie parkietu pozwala na zachowanie jego doskonałego wyglądu i kondycji przez bardzo długie lata. Wykonywane przez fachowców jest w stanie nawet bardzo starej i sfatygowanej podłodze przywrócić pierwotny blask. Dzięki różnym rodzajom lakierów oraz bejc poprzez cyklinowanie podłogi można też odmienić jej wizerunek i nadać całemu pomieszczeniu nowego charakteru. Dlatego Klientom, którzy planują wykonanie profesjonalnej renowacji parkietu polecamy właśnie jego cyklinowanie.

Cyklinowanie podłogi – na czym polega ten proces?

Z czasem także drewniana podłoga ulega degradacji. Jej powierzchnia się rysuje, kurz wnika w warstwę lakieru, który traci dawny połysk. Nie oznacza to jednak, że nasz parkiet wymaga wymiany. O wiele szybszym i mniej kosztownym rozwiązaniem jest jego cyklinowanie. W zależności od ujęcia usługodawcy, cyklinowaniem parkietu określamy albo wyłącznie proces czyszczenia podłogi specjalnym urządzeniem, albo kompleksową obsługę jej regeneracji – od wyczyszczenia, przez uzupełnienie ubytków, aż po położenie nowej warstwy lakieru lub olejowanie.

Skupiając się na ujęciu technicznym, cyklinowanie można porównać do szlifowania. Jest to zabieg polegający na zdjęciu z parkietu powłoki lakierniczej lub innego systemu, jakim była wykończona pierwotnie podłoga. To pozwala usunąć z jej powierzchni nie tylko zarysowania, ale również różnego rodzaju przebarwienia i nieestetyczne plamy.

Profesjonalne cyklinowanie parkietu – Warszawa i okolice

Cyklinowanie parkietu, podłogi - WarszawaCyklinowanie wykonuje się w niedługim czasie po ułożeniu nowej posadzki, a następnie zaleca się przeprowadzanie tego procesu raz na kilka lat. Nasza firma specjalizuje się w kompleksowym cyklinowaniu podłóg w przestrzeniach mieszkalnych i użytkowych.  Usługa polega na mechanicznym zdarciu górnych powłok parkietu (lakieru, oleju) i wyrównaniu powierzchni drewna, a następnie uzupełnieniu ewentualnych ubytków i ponownemu polakierowaniu. Prawidłowo wykonane cyklinowanie parkietu sprawi, że będzie wyglądał on jak nowy, nawet jeśli swoje czasy świetności pozornie ma on już za sobą. Przed cyklinowaniem standardowo demontujemy listwy przypodłogowe, które – w zależności od potrzeb – możemy również poddać renowacji lub wymianie na nowe. Montaż listew przypodłogowych wykonujemy szybko i sprawnie, dbając o to, żeby uzyskanie najlepszego możliwego efektu wizualnego.

Precyzja, dbałość o szczegóły i zaangażowanie oraz zastosowanie doskonałych maszyn i najlepszych preparatów do drewna to główne czynniki, które sprawiają, że warto właśnie naszej firmie powierzyć cyklinowanie parkietu. Warszawa jest miastem, gdzie świadczymy kompleksowe i najwyższej klasy usługi parkieciarskie. Nasze liczne referencje oraz wciąż powiększające się grono zadowolonych Klientów to najlepsza reklama i potwierdzenie jakości naszych usług.

Efektywne i precyzyjne cyklinowanie podłogi

Zachęcamy do powierzenia Państwa podłóg w nasze ręce. Profesjonalne cyklinowanie parkietu to bowiem najlepszy sposób na jego odnowienie i przywrócenie mu dawnego blasku. Ponadto nasza firma oferuje także inne prace parkieciarskie oraz wykończeniowe. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą dostępną na niniejszej stronie, nasze usługi to bowiem nie tylko kompleksowe i precyzyjne cyklinowanie podłogi.

Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z naszych usług mieszkańców Stolicy i pobliskich miejscowości. Gwarantujemy doskonałą jakość, opartą na pasji i wieloletnim doświadczeniu oraz korzystne ceny i indywidualne podejście do każdego zlecenia.