montaż listew przypodłogowychListwy przypodłogowe wizualnie łączą podłogi ze ścianą, efektownie wykańczając styk tych dwóch prostopadłych płaszczyzn, jednocześnie zabezpieczając brzegi podłogi przed uszkodzeniami oraz dostawaniem się zanieczyszczeń pod podłogę. W listwach często też chowa się różnego rodzaju kable i przewody, co stanowi bardzo estetyczne, praktyczne i bezpieczne rozwiązanie. Montaż listew przypodłogowych wykonuje się po zakończeniu wykończenia zarówno podłóg, jak i ścian, a prawidłowe przeprowadzenie tego procesu determinuje trwałość i finalny wygląd rozwiązania. Ogromny wpływ na uzyskany efekt wizualny ma dobór listew przypodłogowych. Jak dobrać listwy, żeby jak najlepiej pasowały do naszej podłogi?

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Istnieją dwie szkoły doboru listew przypodłogowych. Jedna zaleca wybór listew pod kolor podłogi, druga proponuje wybór systemów kontrastujących. Efekt kontrastu najlepiej prezentuje się, kiedy zestawimy jasne podłogi z ciemnymi listwami wykończeniowymi. Nie oznacza to jednak, że nie możemy skontrastować jasnych listew przypodłogowych z ciemną podłogą. Najbardziej interesujący efekt wizualny w tym zakresie uzyskamy jeśli w pomieszczeniu znajdują się jasne meble o identycznym lub zbliżonym kolorze. Wybierając listwy przypodłogowe warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego zostały wykonane. Obecnie dla większości systemów podłogowych oferowane są listwy przypodłogowe z tworzyw sztucznych. Ich podstawową zaletą jest łatwy i szybki montaż. Ponadto listwy z tworzyw sztucznych są elastyczne, dzięki czemu lekko poddają się podczas montażu i można je skutecznie zamocować także w przypadku nierównych ścian. Do parkietów i podłóg drewnianych polecamy przede wszystkim listwy przypodłogowe z drewna. Stanowią one doskonałe wykończenie podłogi. Ich zaletą jest neutralny charakter – w zależności od koncepcji aranżacyjnej listwy możemy wykończyć w dowolny sposób i pomalować na wybrany kolor – od lakierów transparentnych, po kolory korespondujące i kontrastujące z kolorem podłogi.

Dlaczego warto skorzystać z fachowej pomocy w zakresie doboru i montażu listew przypodłogowych?

Profesjonalny montaż listew przypodłogowych pozwala nam uzyskać trwałe i estetyczne wykończenie, które doda wnętrzu klasy. Fachowcy z doświadczeniem w montażu listew przypodłogowych z łatwością poradzą sobie z nierównymi ścianami oraz estetycznym montażem listew drewnianych. Jeśli więc zależy nam na uzyskaniu jak najlepszego efektu po zakończonym remoncie montaż podłóg oraz listew warto zlecić ekspertom. Obok profesjonalnego warsztatu dysponują oni również doświadczeniem i doskonałą znajomością rynku, dzięki czemu mogą Państwu doradzić w zakresie doboru najoptymalniejszego systemu dla Państwa domu lub biura.

Profesjonalny montaż listew przypodłogowych

W ramach naszych usług proponujemy Państwu profesjonalny i precyzyjny montaż listew przypodłogowych. To doskonałe dopełnienie innych proponowanych przez nas prac parkieciarskich, takich jak renowacja podłogi oraz cyklinowanie parkietu. Wykonujemy montaż różnego rodzaju listew, wraz z ich idealnym dopasowaniem i przycięciem, za pomocą dobranych do Państwa potrzeb i oczekiwań metod. Powierzając nam wykonanie tej usługi, mogą być Państwo pewni co do uzyskania zadowalającego, estetycznego i trwałego efektu końcowego. Działamy na terenie Warszawy i okolic. Nasze długoletnie doświadczenie i niesłabnące zaangażowanie sprawia bowiem, że wszystkie wykonywane przez nas prace charakteryzują się najwyższą jakością.