Schody granitowe – czemu zawdzięczają swoją popularność?

schody granitowe Warszawa
Granit jest wykorzystywany w budownictwie praktycznie od zawsze. Obecnie jest jednym z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez inwestorów materiałów budowlano-wykończeniowych. Swoją popularność zawdzięcza doskonałym właściwościom fizycznym, idącym w parze z bogatymi walorami estetycznymi. Nic więc dziwnego, iż schody wykonane z granitu są jednymi z najczęściej zamawianych przez Naszych Klientów.

Granit – idealny materiał na schody zewnętrzne

Granit charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością. Jest ekologiczny i nie wymaga zbyt wielu zabiegów konserwacyjnych, dzięki czemu może być z powodzeniem wykorzystywany jako materiał zewnętrzny. Zewnętrzne schody granitowe blokowe stanowią idealne rozwiązanie nie tylko dla domów mieszkalnych, ale również budynków użyteczności publicznej oraz obiektów komercyjnych, gdzie na co dzień poddaje się je intensywnej eksploatacji. Schody blokowe są eleganckie i wytrzymałe. Mają podwyższoną odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych, takich jak mróz, deszcz czy wiatr.

Schody z granitu – idealne również do wewnątrz

Klienci często obawiają się, że granitowe schody będą drogie i niekoniecznie wygodne w użytkowaniu. Praktyka pokazuje, iż schody wewnętrzne wykonane z granitu to inwestycja na długie lata – takie schody nie wymagają wielu zabiegów konserwacyjnych i są naprawdę łatwe do utrzymania w czystości. Wbrew powszechnym obawom schody z polerowanego granitu nie są również śliskie, dzięki czemu są wygodne i bezpieczne w codziennej eksploatacji. Ich dodatkowym walorem jest elegancki wygląd, który harmonijnie komponuje się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wystrojem wnętrz. Klientom, którzy szukają „lżejszych” rozwiązań możemy polecić schody drewniane.

Warszawa – granitowe schody z montażem

Zajmujemy się projektowaniem oraz produkcją granitowych schodów wewnętrznych i zewnętrznych. Najpopularniejsze w naszej ofercie są schody blokowe, do wykończenia których wykorzystujemy płyty granitowe o różnej grubości. W przypadku schodów wewnętrznych wykonywanych na potrzeby obiektów mieszkalnych stopnice wykonujemy z pojedynczych bloków kamiennych, co podnosi ich estetykę oraz komfort użytkowania. W przypadku schodów zewnętrznych możemy zaoferować konstrukcje w całości wykonane z bloków kamiennych. Nasze rozwiązania montujemy w obiektach zlokalizowanych na terenie Warszawy. Klientów zainteresowanych schodami z montażem zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z przedstawicielem naszej firmy.